رادیو دانشگاه گلرنگ - دانشگاه جامع علمی-کاربردی دانشگاهی نیمه دولتی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۰ آغاز کرده است .هدف این دانشگاه افزایش سطح مهارت و تخصص افراد شاغل در قسمت ‌های اقتصادی و مهارت های فنی می باشد و رشته ‌های کاربردی عملی و فنی در این دانشگاه آموزش داده می شوند .

اهداف آموزش‌های علمی - کاربردی

 1. ایجاد بستر مناسب برای فعالیت همه‌جانبه (صنعتی، نظامی و دانشگاهی) در گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی-کاربردی کشور.
 2. ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی آموزش‌های کاربردی در جامعه.
 3. فراهم‌سازی زیربنای مناسب به‌منظور به‌کارگیری توان دانش‌آموختگان دوره‌های نظری در حل مسائل کاربردی.
 4. زمینه‌سازی زیربنای مناسب برای ایجاد انتقال فناوری نوین

  رتبه و جایگاه دانشگاه جامع علمی کاربردی
  دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از سازمانهای زیرمجموعه وزارت علوم و تحقیقات و فناوری بوده و مدرک آن مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و قابل ترجمه و دارای اعتبار بین‌المللی می‌باشد. نظام آموزشی آن منطبق بر نظام جهانی آموزشهای علمی و کاربردی در دنیا پایه‌ریزی شده و اساس پایه‌ریزی آن نظام بخشی به دانشگاه‌های زیر مجموعه سایر وزارتخانه‌ها بوده و مصوبات گروه‌های درسی و سیلابس آن نیز امروز در سطح عالی در سایر دانشگاه‌های ایران اعم از دولتی و غیرانتفاعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی
  ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی در سایت سازمان سنجش کشور انجام میگیرد، دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی، بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکوربر اساس دو ورودی مهر و بهمن اقدام به پذیرش دانشجویان می‌نماید. داوطلبان براساس شرط معدل کتبی دیپلم وارد دانشگاه خواهند شد. دارا بودن مدرک دیپلم در یکی از گروه‌های، علوم تجربی، ریاضی، انسانی، فنی حرفه ای و کاردانش الزامی می‌باشد. عنوان مدرک داوطلب در نظر گرفته نمی‌شود و فقط معدل معیار پذیرش خواهد بود. زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در شهریور و دی ماه هر سال می‌باشد.
  سخن پایانی
  همانگونه که گفته شد ، تحصیل در مراکز علمی کاربردی موجب افزایش سطح مهارت و تخصص افراد شاغل در قسمت ‌های اقتصادی و مهارت های فنی می گردد ، چنانچه شما هم از علاقمندان تحصیل همراه با کسب مهارت هستید پیشنهاد ما به شما از رادیو دانشگاه گلرنگ ، تحصیل در دانشگاه گلرنگ میباشد .