رادیو دانشگاه گلرنگ - اختراع ، زاییدۀ ذهن و محصول اندیشه و خلاقیت مخترع آن می­باشد که در قالب یک محصول فناورانه، صنعتی و یا فرآیند صنعتی به وجود می ­آید. دستاوردها و اختراعات مخترعین و مبتکرین همواره در پیشرفت­ و مشارکت در پیشرفت­های فناورانه و علمی کشور نقش اساسی­ ای در رشد اقتصادی وهمچنین تأثیر به ­سزایی بر زندگی روزمره بشر داشته است. در این راستا، محافظت از پتنت تا حد زیادی می­تواند نوآوری را به یک موفقیت بزرگ در بازار تقاضا تبدیل کند. علاوه بر این، حقوق مالکیت فکری به‌عنوان سوخت کلیدی اقتصاد کشور محسوب شده و صنایع مختلف، به صورت مستمر و فزاینده، از پتنت‌ها، نشان‌های تجاری و طراحی‌ها استفاده نموده و این ابزارها، نقش قابل‌ ملاحظه‌ای در سود ناخالص داخلی، تجارت و اشتغال‌زایی در کشور را بر عهده دارند.

از اینرو، "دانشگاه گلرنگ" با شعار "دروازه رشد و تجاری سازی" اقدام به برگزاری  اولین "جایزه مخترعین و مبتکرین استاد محمد کریم فضلی" در قرن نو می­ نماید.  

این جایزه به مخترعین، مبتکرین، تیم‌های نوآور و به افرادی که مرزهای دانش را کنار زده و به قله‌های جدیدی در حوزه فعالیت خود دست یافته‌اند، و همچنین به اختراعات و ابتکاراتی که در آن­ها  تخیل، هوش و تخصص به خوبی نمود یافته اند، اعطا می­گردد.

مهلت ارسال آثار: پایان دی ماه 1400

بخش های جایزه مبتکرین و مخترعین برتر ایران

 1. بخش صنعت
 2. بخش تحقیق
 3. بخش کشاورزی
 4. بخش خدمات
 5. بخش شرکت‌های کوچک و متوسط
 6. بخش پزشکی
 7. بخش بسته بندی
 8. بخش انرژی های نو
 9. بخش تکنولوژی های با فناوری بالا
 10. بخش دیجیتال مارکتینگ
 11. بخش گجت ها
 12. بخش گیاهان دارویی
 13. بخش کارآفرینی
 14. بخش مدیریت
 15. بخش کسب و کارهای نوین
 16. بخش تجارت

اولین جایزه ویژه برترین مخترع و مبتکر زن ایران در قرن نو

با توجه به نقش پر رنگ زنان در رشد و اعتلای فرهنگ، صنعت، اقتصاد و شکوفایی جوامع و حضور روز افزون آنها در مشاغل کلیدی و مؤثر،

"دانشگاه گلرنگ" به پاسداشت تلاشها، پژوهشها، ابتکارات و اختراعات زنان فعال در تمامی عرصه های دانش، پزشکی، صنعت، مدیریت، کسب وکارهای نوین، کارآفرینی و ... "اولین جایزه ویژه برترین مخترع و مبتکر زن ایران در قرن نو" را اعطا مینماید.

مدل ارزیابی متقاضیان

ارزیابی متقاضیان دریافت این جایزه در تمامی بخشهای صنعت، تحقیق، کشاورزی، خدمات، شرکت‌های کوچک و متوسط، پزشکی، بسته بندی، انرژی های نو، تکنولوژی های با فناوری بالا، دیجیتال مارکتینگ، گجت ها، گیاهان دارویی، کارآفرینی، تجارت، مدیریت و کسب و کارهای نوین انجام خواهد شد.

کلیه ارزیابی ها، توسط ارزیابان مستقل که به انتخاب دانشگاه گلرنگ گزینش شده اند، زیر نظر هیات اجرایی برنامه انجام ونتیجه آن به متقاضیان اعلام می شود. 

امتیازات شرکت دراین جایزه

افراد شرکت کننده دراین دوره مشمول امتیازات مستقیم وغیر مستقیم برنامه قرار خواهند گرفت: 

الف- امتیازات مستقیم 

مهم ترین امتیاز مستقیم این برنامه دریافت جایزه ارزشمندی است که از طرف گروه صنعتی گلرنگ به افراد انتخاب شده اهداء می شود. 

ب- امتیازات غیر مستقیم 

امتیازات غیر مستقیم این برنامه عبارتست از: 

- شناخته شدن به عنوان یک کارآفرین برتر در سطح ملی 

- امکان شبکه سازی در مجموعه شرکت های تابعه گروه صنعتی گلرنگ 

- امکان جذب سرمایه گذار در کسب وکارها و ایده های مرتبط 

- معرفی افراد حقیقی وحقوقی شرکت کننده دراین برنامه به شرکت های تابعه گروه صنعتی گلرنگ