تاثیر و نقش مثبت یادگیری دوره MBA گرایش استارت آپی در شرکت شما

رادیو دانشگاه گلرنگ - گذراندن دوره MBA کمک می کند ضریب موفقیت شرکت شما را(در سالهای اول کار) تا 18% را افزایش می دهد. در مطالعه ای که توسط Financial Times انجام شد، نتیجه گیری شده است که 84% از کسب و کارهایی که توسط فارغ التحصیلان MBA راه اندازی شده بودند، پس از سه سال از زمان تاسیس، هنوز در حال کار بودند و تعطیل نشده بودند. این داده ها را می توان با پژوهش های موسسه Brain Research مقایسه کرد که نشان می دهد میزان موفقیت کل استارتاپ هایی که از زمان شروع توانسته اند تا سه سال ادامه فعالیت داشته باشند فقط 66% است.

تجزیه و تحلیل شرکت های "تک شاخ" (که در ده سال گذشته تاسیس شده اند و در حال حاضر بیش از 1 میلیارد دلار ارزش دارند)، نشان می دهد که 33% این شرکتها حداقل یک عضو موسس با مدرک MBA داشته اند و 82% آنها حداقل یک فارغ التحصیل MBA را در تیم اجرایی خود
(در سطح مدیران میانی) بکار گرفته اند.

مطابق تحقیقات سال 2014 شورای پذیرش فارغ التحصیلان مدیریت (GMAC) مشخص شد که 31% از فارغ التحصیلان MBA کسب و کار را با رویکردی چند ملیتی مدیریت می کنند.

دوره MBA چطور به یک کارآفرین کمک می کند؟

محتوی دوره های MBA، مخصوصاً گرایش استارتاپ، با درک جامع و چند بعدی از فعالیت های شرکت ها آماده شده و تدریس می شوند.،

در این دوره در خصوص سیستم های کنترلی مدیریت، استراتژی های بازاریابی و اصول مرتبط با آن، شیوه های برقراری ارتباط با مشتریان و تامین کنندگان، ارزیابی زنجیره تامین، مدیریت استراتژیک منابع انسانی و سایر مفاهیم که برای مدیریت و توسعه ریسک پذیری شرکت حیاتی است، مطالب مهم و کاربردی متعددی ارائه می شود

.دوره های MBA همچنین شما را با روشهای کلیدی راه اندازی کسب و کار و حتی چگونگی آماده سازی یک طرح کسب و کار قابل قابل اطمینان، آشنا می کنند.

برنامه های MBA برای کمک ، جهت کسب ویژگی های یک رهبر اجرایی و موثر طراحی شده اند که می توانند در طول مراحل اولیه و پرخطر راه اندازی کسب و کار نوپا ارزشمند و کمک کننده باشند. دوره MBA گرایش استارتاپ، شما را با موضوعاتی مانند برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی، حل اختلافات درون تیمی،ایجاد انگیزه در کارکنان و ارتباطات مدیریتی آشنا می کند.

در مجموع،این مهارت ها باعث می شود فارغ التحصیلان MBA توانایی بالاتری از کارآفرینانی داشته باشند که تمرکز اصلی شان،یک ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار جدید است.

این دلایل در انگیزه کارآفرینانی تجلی پیدا می کند که تصمیم می گیرند، قبل از راه اندازی استارتاپ خود دوره MBA را سپری کنند. بر اساس مطالعه سال 2013 توسط GMAC، کارآفرینان مشتاق، به پنج دلیل زیر، تصمیم به گذراندن دوره MBA می گیرند:

  • افزایش فرصت های کارآفرینی-66%
  • توسعه مهارت های کسب و کار عمومی-66٪
  • توسعه مهارت های رهبری-60٪
  • توسعه مهارت ها برای مدیریت کسب و کار من-60٪
  • افزایش ظرفیت درآمدزایی-57٪

دوره MBA-STARTUP

معرفی دوره
همگان می دانند که این روز ها استارت های جز موضوعات مهم بشمار می روند.

طبق گزارش رسمی بانک جهانی در سال 2018 در شاخص مطلوبیت فضای کسب و کار از بین 190 کشور، ایران در رتبه 124 قرار گرفته. این در حالیه که طبق گزارش رسمی وزارت ارتباطات به طور میانگین هر استارتاپ در ایران، 7 نیروی متخصص داره.

با این وجود چه اقدامی جهت جذابیت اکوسیستم کارآفرینی کشور موثر تر است

استارتاپ ها جهت نتیجه گیری مناسب نیاز به داشتن ایده ای خوب وعملکرد اجرایی مناسب دارد

 اکثر استارتاپ‌ها در ایران برگرفته از  ایده‌های خوب هستند اما آمار استارتاپ های شکست خورده خیلی بیشتر از حد تصور ماست.

حال برای اینکه بتوانیم در استارت آپ خود موفق عمل کنیم و نتیجه رضایتبخشی داشته باشیم نیاز به اجرای قوی‌تر داریم.
در  اجرای موفق نیز باید علم و هنراین کار را داشته باشیم
بخشی از این علم و هنر مربوط به تخصص تکنیکال صنعت بوده اما بخش مهمتر آن مربوط به مدیریت کسب و کار است. در ایران اکثرا افراد به وسیله‌ی تجربه و آزمون و خطا، علم و هنر و بدست میاورند و با این شیوه هم هزینه و زمان زیادی از دست می دهند و هم سختی بیشتری را تحمل میکنند.
پس نتیجه می گیریم  اگر راهکاری باشد که بتوانیم علم و هنر مدیریت و زودتر و با متدهای جدیدتر یاد بگیریم احتمال موفقیت دراستارتاپ‌هایی که در ان فعال هستیم را بالاتر میبریم، که این خود نتیجه اش در کشور یعنی استارتاپ‌های قوی تر و این یعنی اقتصاد قوی تر در نتیجه تاثیر مثبت در فضای کسب و کار ایران و نهایت رسیدن به هدف اصلی که باعث جذابیت و رونق کسب و کار کشور خواهد شد.

 آشنایی با دوره MBA STARTUP

دوره حرفه ای کارشناسی ارشد استارت آپی یا MBA STARTUP  یک دوره تخصصی وکاملا حرفه ای است که توسط دانشگاه گلرنگ و با هدف توانمندسازی افراد در زمینه راه اندازی کسب وکارهای استارت آپی تشکیل می گردد

در این دوره افراد ، در قالب یک کار عملی و زیرنظر کوچ های مورد تایید هاب استارت آپی دانشگاه گلرنگ ، اقدام به راه اندازی وایجاد کسب وکارهای استارت آپی برای خود نموده واز طریق شرکت دراین دوره ، موفق به رسیدن دو امتیاز زیر می شوند : 

اول- آشنایی جهت راه اندازی کسب وکاراستارت آپی 

دوم - دریافت گواهینامه MBA STARTUP از دانشگاه گلرنگ

سرفصل های این دوره ی کاملا کاربردی ومنحصر به فرد را می توان به شرح زیر برشمرد :

 - شناسایی فرصت های استارت آپی 

- تهیه بوم کسب وکاروبیزینس پلن 

- نحوه ی تولید MVP

- نحوه ارزشگذاری استارت آپ ها 

- مدیریت کسب وکارهای استارت آپی 

- مدیریت مالی کسب وکارهای استارت آپی 

- نحوه بازاریابی برای کسب وکارهای استارت آپی 

- آشنایی باجایزه استارت اپ های برترایران 

توضیحات مربوط به گواهینامه شرکت در دوره MBA-STARTUP

 این گواهینامه پس از پایان دوره در صورت کسب نمره قبولی توسط دانشگاه گلرنگ برای متقاضیان صادر می گردد

.وهمانطور که همگان اطلاع دارند .

ام بی ای یا MBA مخفف عبارت Master of Business Administration است که  به طور مختصر آن را معادل درجه کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس  می دانند. این دوره حاوی دانش و مهارت‌ های جدید و کاربردی  برای حل مسائل و چالش ‌های مدیریت کسب وکارهای استارت آپی است که می ‌تواند دید گسترده ‌تری به فعالین این حوزه ارائه دهد و آنها را به صورت کاملا کاربردی برای حل چالش ها و معضلات پیش رو برای راه اندازی کسب وکارهای استارت آپی آماده کنند.

این مدرک ، به هیچ عنوان ارزش استخدامی ودانشگاهی ندارد وافرادی که در چنین دوره هایی شرکت می کنند باید به این موضوع توجه کنند همانطور که عنوان شد مدیران کسب و کارهای استارت آپی ،  این دوره تحصیلی برایشان بسیار کاربردی است. زیرا این دوره اصلا دوره ای تئوریک صرف نیست و کاملا به صورت کاربردی است.

شرایط ویژه همکاران محترم گروه صنعتی گلرنگ
 - همکاران گروه صنعتی گلرنگ  وشرکت های تابعه ، با ارایه معرفی نامه کتبی از شرکت متبوعه ی خود که به امضای مدیرعامل شرکت رسیده باشد ، از 10% تخفیف برخوردار خواهند بود . 

- امکان پرداخت اقساطی شهریه حضور در این دوره  حداکثر طی 4 قسط وجود دارد . 

- در صورت پرداخت نقدی شهریه،  مشمول 20 % تخفیف خواهید شد. 

- مدرک فارغ التحصیلان توسط دانشگاه گلرنگ صادر می شود .

مخاطبین دوره mba استارتاپ

کسانی که ایده دارند و قصد تجاری سازی آن را دارند
کسانی که شرکت و فعالیت استارت آپی دارند و قصد توسعه و پیشرفت دارند
کسانی که دارای بیزینس هستند و قصد شروع استارت آپی در کنار کار خود را دارند
کسانی که علاقمند به کسب و کار استارت آپی هستند
 همکاران و شاغلین گروه صنعتی گلرنگ که در شرکتی بزرگ و علاقمند به جذب ایده کسب و کار در حال اشتغال هستند .
قابل ذکر است که شروع دوره ، جمعه ۱ مرداد ساعت ۰۸:۰۰ و پایان دوره ، یک‌شنبه ۲۹ اسفند ساعت ۱۹:۰۰ میباشد .